MATBORD, mahogny, rikligt skulpterad pelarfot, 1800-talets sista kvartal.

318642. MATBORD, mahogny, rikligt skulpterad pelarfot, 1800-talets sista kvartal.

Höjd 77 cm
Diameter 133 cm
Fyrhövdad pelarfot.

Bruksslitage
Mycket hårt bruksslitage på skivan med vattenfläckar, brännmärken, klister och tidningsrester.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 77 cm
Diameter 133 cm
Fyrhövdad pelarfot.

Bruksslitage

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 785