Ställbar med metallskruv. Längd 30,5 cm. Höjd 29 cm. Hattstockensmått, (runt om) 48 cm. Fullt utskruvad 63 cm.
Bruksskick. Sprickor. Avslag. Märke efter nålar nubb. Repor.