318522. MATSERVIS 55 delar, "Ingeborg" Rörstrand, 1900-talets första hälft.
12 mattallrikar, diam 24,5 cm.
12 djupa tallrikar, diam 24 cm.
11 förrättstallrikar, diam 22 cm.
12 assietter, 18 cm.
Soppterrin, såsskål, kanna.
2 skålar.
3 uppläggningsfat, längd 22-34 cm.
Slitage, missfärgningar/ varierande grad av smuts under glasyren, smärre nagg och hårsprickor förekommer. Kanna med spricka.