Pokalglas i lila och grön glasmassa. Höjd 17,5 cm. Diameter 10,5 cm. Etikettmärkt Kosta Boda Since 1742. Signerad Kosta Boda ? G Sahlin 99116.
Brevpress med dekor av blommor. Höjd ca 10 cm. Osignerad.
Repor.
Bruksskick.
Repor.
Bruksskick.