BORDSPENDYL, urverk märkt Leroy á Paris, fodral i mässing, 1800-tal.
318281. BORDSPENDYL, urverk märkt Leroy á Paris, fodral i mässing, 1800-tal.
Total höjd ca 45,5 cm.
Pendyl finns.
Nyckel saknas. Dekordelar något lösa. Slitage. Saknar möjligen dekordel vid händer. Upphängning för pendyl skadad, del finns. Senare kompletterade skruvar under fötter.
Total höjd ca 45,5 cm.
Pendyl finns.