318013. TAKARMATUR, Lövsjö, 24K guldpläterad mässing med prismor, 2 ljuspunkter, 1900-tal.
Tre nivåer med monterbara sarger. Översta sargen utan prismor.
Längd 56 cm.
Bredd 16 cm.
Höjd exkl. kedja ca 11 cm.
Bruksslitage, prismor ej genomgångna, ej funktionstestad.