ASKFAT, 3 st, Bo Fajans, Gefle, 1900-tal.

317668. ASKFAT, 3 st, Bo Fajans, Gefle, 1900-tal.

Stort fat märkt: Bobergs Fajansfabrik A.-B. Gefle, Bo Fajans, 1874 - 1949. Mått: ca 13 x 12,5 cm.
Två mindre fat märkta: Bobergs Fajansfabrik Akt-bol. Gefle, Bo Fajans. Diameter ca 8,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 2 734