SKÅL, i form av snäcka, Ewald Dahlskog, Bo Fajans, 1900-tal.

317648. SKÅL, i form av snäcka, Ewald Dahlskog, Bo Fajans, 1900-tal.

Märkt undertill: ED (Ewald Dahlskog), Bo (Bo Fajans), D387, 107.
Längd 18,5 cm.
Höjd ca 10 cm.

Bruksslitage, två smärre nagg på framsida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 18,5 cm.
Höjd ca 10 cm.

Antal besök: 4 040