SKÅL, i form av svan, porslin, Upsala-Ekeby, Gefle, 1900-tal.

317565. SKÅL, i form av svan, porslin, Upsala-Ekeby, Gefle, 1900-tal.

Med förgyllning.
Märkt undertill: Upsala-Ekeby, Gefle, Made in Sweden, 1149 11, A.
Längd 20 cm.
Höjd 19 cm.

Bruksslitage, smärre förgyllningssläpp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Med förgyllning.
Längd 20 cm.
Höjd 19 cm.

Antal besök: 10 243