PARTI PORSLIN, 9 delar, Rörstrand, Upsala/Ekeby och Arabia.

317548. PARTI PORSLIN, 9 delar, Rörstrand, Upsala/Ekeby och Arabia.

ugnsform Rörstrand Primula höjd 8,5 cm, 26,5 x 23 cm
smörbytta, SMF Kitty, höjd 9 cm, 17,5 x 12 cm
ugnsform, Rörstrand Amanda, höjd 4 cm, 31,5 c 25,5 cm
karott, Rörstrand Ivone, höjd 6,5 cm, diameter 18,5 cm
skål, Arabia, höjd 3,5 cm, diameter 18 cm
assietter Upsala/Ekeby Neptun, diameter 19 cm.

slitage och en del med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

slitage och en del med nagg.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 2 302