TISCH, WURZELHOLZ FURNIERT. 3-fotstativ med lejonfötter, daterad omkring 1870.

317409. TISCH, WURZELHOLZ FURNIERT. 3-fotstativ med lejonfötter, daterad omkring 1870.

Antik vardagsrumsbord runt 1870 med snidad fot; valnöt med burlfaner. Mått ca. 130 x 100 x 65 cm.

Stressspricka i plattan i mitten på båda sidor, något bleka, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 191