317219. SERVISDELAR, 31 delar. porslin, blandsortering, "Räffla" samt "Halvblond", "Musselmalet". Royal Copenhagen.
4 tallrikar,halvblond, 627
4 tallrikar, halvblond, 768.
6 djupa tallrikar, halvblond, 566.
6 tallrikar, halvblond, 572.
1 fat, halvblond, 376.
1 fat, räffla, 107.
1 såsskål, halvblond, 587.
1 skål, halvblond, 512.
1 skål, halvblond, 578.
4 tekoppar, med fat, räffla, 69
2 tefat, räffla, 69.
1:a, 2:a och 3:e sortering.
En kopp med nagg.
bruksslitage.