PARTI MÄSSING och MALM, 7 delar, bland annat Mora, 1900-tal.

317103. PARTI MÄSSING och MALM, 7 delar, bland annat Mora, 1900-tal.

1 par malmljusstakar, höjd 11 cm.
1 par mässingsljusstakar, 27 cm, märkt Gottfrid Carlsson Eskilstuna.
1 kaffekanna, höjd 18 cm, märkt G.A Adolfsson Mora.
1 sockerskål, höjd 5 cm, märkt G.A Adolfsson Mora.
1 gräddsnipa, höjd 8,5 cm, märkt G.A Adolfsson Mora.

Bruksslitage.
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.
Repor.

Antal besök: 2 245