316886. KAFFESERVIS, 40 delar, "Silvia", Rörstrand.
Jubileumsservis för Rörstrand 250 år.
12 assietter.
13 kaffefat.
13 kaffekoppar.
Sockerskål med lock.
Gräddsnipa.
Bruksslitage.
Naggar finns, bland annat smärre nagg på några koppar samt större nagg på 3 av assietterna.
1 kopp med genomgående spricka.