SKRIVSTÄLL, med handtag, nysilver, 1900-tal.

316847. SKRIVSTÄLL, med handtag, nysilver, 1900-tal.

Rektangulärt skrivställ på 4 fötter i form av kulor.
Bläckbehållare i falsettslipat glas med nysilverlock.
Ställ med graverad text.
Mått: ca 16,5 x 25 cm.

Bruksslitage, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ställ med graverad text.
Mått: ca 16,5 x 25 cm.

Bruksslitage, fläckar.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 404