Med lock.
Monogramsignerad IPS samt daterad 1870 på lockets insida.
Totalhöjd inkl. lock ca 19 cm.
Innerdiameter ca 10 cm.
Bruksslitage, delvis senare bemålat.
Med lock.
Innerdiameter ca 10 cm.