TOBAKSBURK, plåt, Aktiebolaget Svenska Tobaksmonopolet, 1900-tal.

316750. TOBAKSBURK, plåt, Aktiebolaget Svenska Tobaksmonopolet, 1900-tal.

Med lock.
Märkt Grovsnus, No 951 samt med monogram STM i krönt krans.
Totalhöjd ca 13 cm.
Innerdiameter ca 10 cm.

Bruksslitage, rost, smärre bucklor på lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Med lock.
Totalhöjd ca 13 cm.
Innerdiameter ca 10 cm.

Antal besök: 1 759