PARTI SILVER, mestadels skedar bland annat Gustaf Hamnqvist (Åmål 1789-1818). Total vikt 1232 gram.

31657. PARTI SILVER, mestadels skedar bland annat Gustaf Hamnqvist (Åmål 1789-1818). Total vikt 1232 gram.

12 skedar, Gustaf Hamnqvist (Åmål 1789-1818), längd 21,5 cm.
8 teskedar, stmpl GH, längd 14 cm.
2 teskedar, otydliga stämplar 1820, längd 13,5 cm.
Sockerströare, otydliga stämplar 1792, längd 19,5 cm.
Gaffel + sked ´+ tesked, KGMGAB/MGAB Uppsala 1920/30-tal, längd 21,5 - 14 cm.
Sked, HG Vogt Göteborg 1850, ländg 14 cm.

Slitage. Ägarmonogram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Ägarmonogram.

Antal besök: 2 215