GAFFLAR 10 + 3 st samt SÅSSLEV, silver, bland annat H G Vogt Kristianstad 1829. Total vikt 926 gram.

31653. GAFFLAR 10 + 3 st samt SÅSSLEV, silver, bland annat H G Vogt Kristianstad 1829. Total vikt 926 gram.

10 gafflar, Hans Georg Vogt Kristianstad 1829, längd 20 cm.
3 gafflar, Peter Magnus Wallengren Ystad 1832, längd 20 cm.
Såsslev, otydliga stämplar, längd 18,5 cm.

Slitage. Ägarmonogram. Bucklor på såsselv.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 896