LJUSSTAKAR mässing, 9 st, Erik Jonssons Gelbgjuteri, Svea Eskilstuna, 1800-/1900-tal.

316412. LJUSSTAKAR mässing, 9 st, Erik Jonssons Gelbgjuteri, Svea Eskilstuna, 1800-/1900-tal.

Ljusstakar, ett par, barockstil, Svea höjd 16 cm.
Ljusstakar, ett par, Erik Jonssons Gelbgjuteri, höjd 16 cm.
Ljusstakar, ett par, 1800-tal, höjd 20 cm.
7-armad kandelaber, malm, höjd 40 cm.
Ljusstake, driven mässingplåt.
Ljusstake, mässing/bakelit.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ljusstake, mässing/bakelit.

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 3 929