VAS samt KANNA, keramik, Royal Doulton, England, jugend, 1900-talets första hälft.

316327. VAS samt KANNA, keramik, Royal Doulton, England, jugend, 1900-talets första hälft.

Signerade och stämplade.
Vasens höjd 29 cm.
Kannans höjd, ink hänkel, 18 cm.

Bruksslitage.
Vasen har lite vitt färgstänk på sig, men det går bort.

Gör en kostnadsfri värdering!

Signerade och stämplade.
Vasens höjd 29 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 211