TEXTILIER, 8 delar, med kräftmotiv, samt KRÄFTKNIVAR, 6 st, HUMMERGAFFLAR, 7 st, 1900-tal.

316317. TEXTILIER, 8 delar, med kräftmotiv, samt KRÄFTKNIVAR, 6 st, HUMMERGAFFLAR, 7 st, 1900-tal.

7 servetter med broderad dekor av kräftor, ca 45 x 42 cm.
Duk, damast, med dekor av kräftor och snapsglas, ca 174 x 124 cm.
6 kräftknivar i ask, metall, Eskilstuna.
7 hummergafflar, nysilver, CGH.

Bruksslitage. Textilier med mindre fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 712