MATTI J. HYVARINEN. DESIGNERRING, silver signerad Matti J. Hyvarinen.
316238. MATTI J. HYVARINEN. DESIGNERRING, silver signerad Matti J. Hyvarinen.
Designerring bearbetad och stämplad i 925 silver, tillsammans med Signum MJH för Matti J. Hyvarinen samt stadens stämpel för Åbo och årsmärket Y/.
Organiskt ringhuvud tillverkat av polerade och strukturerade sektioner.
ringbandets innerdiameter 18,5 mm = ringstorlek 56/57
ringhuvud 17,1 x 9,7 mm
Vikt 4,17 gram.
ringhuvud 17,1 x 9,7 mm
Vikt 4,17 gram.