BERGKRISTALL HÄNGE, silver signerad Kultaseppa Salovaara Finland.

316217. BERGKRISTALL HÄNGE, silver signerad Kultaseppa Salovaara Finland.

Runt, massivt hängsmycke i silver, stämplat Finland 925, samt Kultaseppa Salovaaras signatur.
Hänge set med en rund facetterad, strålande bergkristall i en slät bred silver inställning.
hängande längd 3 cm
Hängande diameter 2 cm.

mycket gott skick, välskötta smycken.

Gör en kostnadsfri värdering!

hängande längd 3 cm
Hängande diameter 2 cm.

Inter-Arte
Antal besök: 1 810