PARTI SILVER, 7 delar, bland annat salt/pepparkar och ljusstake. 1800/1900-tal.

31605. PARTI SILVER, 7 delar, bland annat salt/pepparkar och ljusstake. 1800/1900-tal.

Ljusstake, Kultateollisuus Turku Finland, höjd ca 18 cm.
Salt/Pepparkar, Birmingham England 1920, höjd ca 7 cm.
Salt/Pepparkar, London England 1899, höjd ca 9 cm.
2 st saltkar med glasinsatser samt en sked, 1 st stmpl MEMA 1965 + 1 st med importstämplar, höjd ca 3,5 cm.
Dosa, otydliga stämplar, längd 8,5 cm.

Slitage. Dosa med gåvogravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Dosa med gåvogravyr.

Antal besök: 1 093