Ljusstake, Kultateollisuus Turku Finland, höjd ca 18 cm.
Salt/Pepparkar, Birmingham England 1920, höjd ca 7 cm.
Salt/Pepparkar, London England 1899, höjd ca 9 cm.
2 st saltkar med glasinsatser samt en sked, 1 st stmpl MEMA 1965 + 1 st med importstämplar, höjd ca 3,5 cm.
Dosa, otydliga stämplar, längd 8,5 cm.
Slitage. Dosa med gåvogravyr.
Slitage. Dosa med gåvogravyr.