SAMLING TÄNDSTICKSETIKETTER, ca 1100 st, mestadels svenska, 1900-tal.

315966. SAMLING TÄNDSTICKSETIKETTER, ca 1100 st, mestadels svenska, 1900-tal.

Monterade på papp.
En pärm med svensktillverkade etiketter.
En pärm med etiketter från olika länder bland annat, Finland, Italien, Norge, Pakistan, Ryssland.
Två häften, Samlarförbundet Nordstjärnans småskrifter nr 7 och nummer 8, medföljer.

Slitage, veck, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Monterade på papp.

Slitage, veck, fläckar.

Antal besök: 2 022