MATSERVIS, ca 57 delar, porslin, "Pigg", Upsala-Ekeby, Gefle, 1900-talets senare hälft.

315924. MATSERVIS, ca 57 delar, porslin, "Pigg", Upsala-Ekeby, Gefle, 1900-talets senare hälft.

12 varmrättstallrikar.
12 förrättstallrikar.
12 efterrättstallrikar.
12 djupa tallrikar.
4 uppläggningsfat (olika storlekar).
2 uppläggningsskålar (olika storlekar).
1 såsskål med fat.
1 kanna.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 varmrättstallrikar.
12 förrättstallrikar.
12 efterrättstallrikar.
12 djupa tallrikar.
1 såsskål med fat.
1 kanna.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Antal besök: 13 497