315924. MATSERVIS, ca 57 delar, porslin, "Pigg", Upsala-Ekeby, Gefle, 1900-talets senare hälft.
12 varmrättstallrikar.
12 förrättstallrikar.
12 efterrättstallrikar.
12 djupa tallrikar.
4 uppläggningsfat (olika storlekar).
2 uppläggningsskålar (olika storlekar).
1 såsskål med fat.
1 kanna.
Bruksslitage, ej genomgånget.