Fat diam 38 cm (troligen "Sobrown") Gustavsberg, med äldre lagning, troligen tillhörande soppterrin. Tallrikar "Japan/krasse" med guldkant varav:
6 tallrikar diam 25,5 cm
6 djupa diam 25,5 cm
6 asseitter, diam 18 cm.
Kaffekanna flytande blått Rörstrand.
Skål, flytande blått.
Slitage.
6 tallrikar diam 25,5 cm
6 djupa diam 25,5 cm
6 asseitter, diam 18 cm.
Skål, flytande blått.
Slitage.