MATSERVIS 22 delar, Flyande blått bl a "Japan/ krasse" Gustavsberg.

315766. MATSERVIS 22 delar, Flyande blått bl a "Japan/ krasse" Gustavsberg.

Fat diam 38 cm (troligen "Sobrown") Gustavsberg, med äldre lagning, troligen tillhörande soppterrin. Tallrikar "Japan/krasse" med guldkant varav:
6 tallrikar diam 25,5 cm
6 djupa diam 25,5 cm
6 asseitter, diam 18 cm.
Kaffekanna flytande blått Rörstrand.
Skål, flytande blått.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 tallrikar diam 25,5 cm
6 djupa diam 25,5 cm
6 asseitter, diam 18 cm.
Skål, flytande blått.

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 3 862