315684. SATSBORD, 4 delar, Jason, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Stort bord, brännmärkt, ca. längd 150, bredd 30, höjd 46 cm samt små bord, 3 st, längd 35, bredd 28, höjd 41 cm.
Bruksslitage. Större bord med färgbortfall på spetsen på benen. Små bord rangliga.