BOKHYLLA i teak med svartmålat trä, 2 delar, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1950-tal.
315593. BOKHYLLA i teak med svartmålat trä, 2 delar, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1950-tal.
Teak samt svartmålat trä.
Löstagbar överdel med tre hyllplan. Höjd 80 cm.
2 st underdelar med skjutdörrar med ett bakomliggande hyllplan i vardera. Höjd 71 cm. Längd 80 cm. Bredd 40 cm.
Total höjd för del med hylla, 151 cm.
Ej märkta.
Omfattande slitage.
Avslag, ringar, repor, fuktfläckar.
Fäste till ett hyllplan saknas. 8 metallstänger medföljer.
Ej märkt.
Teak samt svartmålat trä.
Ej märkta.
Omfattande slitage.
Ej märkt.