Längd ca 38,5 cm. Höjd inkl. handtag ca 23 cm.
Hårdare slitage, skador, hål på ena sidan, bucklig, smuts/fläckar, låset har kilat fast därav ej genomgången på insida.
Nyckel/nycklar finns.