LJUSKRONA i metall, Gunnar Ander, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft.

315229. LJUSKRONA i metall, Gunnar Ander, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft.

Ljuskrona för fem ljus. Ring i smide dekorerad med glaskulor i bruntonad glasmassa.
Diameter 48 cm.

Bruksskick.
Repor.
Färgbortfall.
Ny kedjor medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 48 cm.

Bruksskick.
Repor.
Färgbortfall.
Ny kedjor medföljer.

Antal besök: 1 927