SALONGSGRUPP, 3 delar, nyrokoko, 1800-talets andra hälft + BORD nyrokokostil, 1900-talets senare del.

315080. SALONGSGRUPP, 3 delar, nyrokoko, 1800-talets andra hälft + BORD nyrokokostil, 1900-talets senare del.

Soffa, stoppad, djuphäftad rygg, klädd med mönsterpräglad sammet. Längd 155 cm, rygghöjd 110 cm. Stolar, ett par kläda i snarlikt tyg. Träskuren dekor.
Bord höjd 59 cm.

Slitage. Soffben maskstunget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bord höjd 59 cm.

Slitage. Soffben maskstunget.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 802