314822. KONSTGLAS, 8 delar, Erik Höglund, Boda samt Christer Sjögren, Lindshammar.
Flaska, Erik Höglund
2 Fat, Erik Höglund
Glasföremål, signerad: Chr. Sjögren, Lindshammar, 569/1000.
Glasföremål, Christer Sjögren, signerad.
2 Glasföremål
Ljuslampett med glasinsats
Höjder mellan: 2,5 - 35 cm.
Bruksslitage, monograminskription finnes.