PARTI EMALJFÖREMÅL, 16 delar, bl, a Kockum Sweden.

314758. PARTI EMALJFÖREMÅL, 16 delar, bl, a Kockum Sweden.

Balja, mintgrön, dimater 38 cm. Kockum 8 liter.
Kastrull, höjd 15 cm. Kockum 5 liter.
Kastrull, höjd 12 cm. Kockum 2 liter.
3 st små kastruller med lock, höjd 8 cm. Kockum, en rosa samt två ljusblå.
Liten kastrull, ljusblå, höjd 4 cm.
3 st lock. Kockum. Diameter 25,4 cm, 18 cm samt 17 cm.
Stekgryta med lock. Längd 29 cm. Kockum.
Kastrull med lock, grön, höjd 17 cm.
Gryta, grön, längd 24,5 cm.
Kastrull, längd 27 cm. Kockum. Dekor i blått och rött.
Panna, längd 30 cm. Kockum. Dekor i blått och rött.
Kaffekanna, höjd 18 cm. Kockum. Dekor i blått och rött.

Kraftigt slitage.
Avslag.
Märken .
Repor.
Missfärgning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gryta, grön, längd 24,5 cm.

Kraftigt slitage.
Avslag.
Märken .
Repor.
Missfärgning.

Antal besök: 2 653