PARTI GLAS, 5 delar, bland annat Nils Landberg, Orrefors, Bertil Vallien, Åfors, Edward Hald, Sandviks Glasbruk, 1900-tal.

314447. PARTI GLAS, 5 delar, bland annat Nils Landberg, Orrefors, Bertil Vallien, Åfors, Edward Hald, Sandviks Glasbruk, 1900-tal.

1 par ljusstakar, Nils Landberg, höjd ca 21 cm.
Karaff, "Basun", Bertil Vallien, Åfors, höjd 20 cm.
Uppläggningsfat, Edward Hald, Sandvik, längd 34 cm.
Vas, höjd 28,5 cm.

Bruksslitage, fat med repor, vas med avlagringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, höjd 28,5 cm.

Antal besök: 2 872