RICHARD THUSS. SKULPTUR, brons, skomakare, signerad, 1920-tal.

314421. RICHARD THUSS. SKULPTUR, brons, skomakare, signerad, 1920-tal.

Patinerad brons Gjutarstämplel Argentor, Wien. Signerad Thuss. Höjd 19 cm.
Richard THUSS (?-1945)
Richard Thuss var barnbarn till Bergman vid Bergmans Konstgjuteri.

Visst slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Richard THUSS (?-1945)

Visst slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 638