DRAPERI/DUK, linne med broderi, Atelié Agda Österberg, Tre bäckar, Varnhem, 1930-tal.

313978. DRAPERI/DUK, linne med broderi, Atelié Agda Österberg, Tre bäckar, Varnhem, 1930-tal.

Broderi i lin/ull/metalltråd, på oblekt linne, fodrad, ca längd exklusive fransar 200 cm, bredd 79 cm.

Obetydligt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Obetydligt slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 938