Bestående av bord, 6 st stolar och 2 st karmstolar. Bordets mått; längd 140, bredd 108, höjd 77 cm Samt 2 st iläggsskivor á 54 cm.
Slitage, fläckar, smärre skador, en stol med skadad rygg.