PORSLIN, 4 delar, Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900.

313903. PORSLIN, 4 delar, Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900.

2 hänkelvaser, höjd ca 36,5 cm
1 jardinjär, längd ca 24,5 cm
1 vas, höjd ca 20 cm.

Slitage, krackeleringar. 1 vas med skadade samt lagade hänklar.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 jardinjär, längd ca 24,5 cm
1 vas, höjd ca 20 cm.

Antal besök: 712