REKLAMPLANSCH, Tretorn, Helsingborgs Gummifabriks Aktiebolag, 1900-talets andra hälft.

313803. REKLAMPLANSCH, Tretorn, Helsingborgs Gummifabriks Aktiebolag, 1900-talets andra hälft.

Litografisktryck på papper.
Bildyta 54,5x33,5 cm.
Bladstorlek 58x36,5 cm.
Tretorn Overboot protects your footwear, health and wealth finest Swedish manufacture. 1891 Helsingborg Tretorn. Ètab Vercasson-Paris.

Uppklistrad.
Oramad.
Gulnad
Märke efter nål.
små revor samt veck.

Gör en kostnadsfri värdering!

Litografisktryck på papper.
Bildyta 54,5x33,5 cm.
Bladstorlek 58x36,5 cm.

Uppklistrad.
Oramad.
Gulnad
Märke efter nål.
små revor samt veck.

Antal besök: 1 461