REKLAMPLANSCH, Tretorn, Helsingborgs Gummifabriks Aktiebolag, 1900-talets andra hälft.
313803. REKLAMPLANSCH, Tretorn, Helsingborgs Gummifabriks Aktiebolag, 1900-talets andra hälft.
Litografisktryck på papper.
Bildyta 54,5x33,5 cm.
Bladstorlek 58x36,5 cm.
Tretorn Overboot protects your footwear, health and wealth finest Swedish manufacture. 1891 Helsingborg Tretorn. Ètab Vercasson-Paris.
Uppklistrad.
Oramad.
Gulnad
Märke efter nål.
små revor samt veck.
Litografisktryck på papper.
Bildyta 54,5x33,5 cm.
Bladstorlek 58x36,5 cm.
Uppklistrad.
Oramad.
Gulnad
Märke efter nål.
små revor samt veck.