313795. REKLAMSKYLT, Tretorn, Helsingborgs Gummifabriks Aktiebolag, 1900-talets andra hälft.
Tryck på papp. 61,5x44 cm.
Tretorn 1891 Helsingborg Tretorn , Helsingborgs Gummifabriks Aktiebolag-Helsinborg-Sweden. Arman Rape´no, Etab Vercasson-Paris.
Hål för upphängning.
Slitage.
Repor.
Märken på kanterna.
Färg något blekt.
Fläckar.