313614. HÖRNBARSKÅP, 1900-talets mitt.
Nedtill två dörrar med bakomliggande hyllinredning, upptill, utfällbar skiva med spegelinredning och smala hyllor. Belysning ovanifrån med löstagbart glasskydd. Höjd 130, djup 60 cm.
Slitage, stötmärken. Nedfällbara barskivan lös, låsmekanismen slapp samt metallarmens fäste med skruvar lös.