313604. FICKUR, med kedja, Schweiz, delvis i silver, totalvikt 75,27 gram, 1900-tal.
Stämplad på insidan av lock.
Ancre 15 Rubis Spiral Brequet.
Boett i silver, importerad till Tyskland.
Kedjans längd ca 25 cm.
Bruksslitage, bucklor, smuts, ej funktionstestad.