ANTIKER TEEKESSEL. Brons eller mässing, kännetecken FH Meyer i Hannover.
313473. ANTIKER TEEKESSEL. Brons eller mässing, kännetecken FH Meyer i Hannover.
Antik tekanna, troligen brons. Stämplat på handtaget med stämpeln ”FH Meyer i Hannover”, dejting slutet av 1800-talet. pip med förslutning. Mått ca. H27 x B19cm+Vattenkanna.