SALONGSBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.

313244. SALONGSBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.

Skiva av marmor. Vitmålat underrede med dekor av fleuroner, festonger och kannelyr. Delvis förgyllt och bronserat.
Längd 95 cm, bredd 52 cm, höjd 69 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 859