BRICKBORD, bricka i porslin designad av Arthur Percy för Gefle, 1900-talets första hälft.

313191. BRICKBORD, bricka i porslin designad av Arthur Percy för Gefle, 1900-talets första hälft.

Brickans diameter ca 46 cm.

Slitage, tillverkningsdefekter. Bord med slitage, konstruktionssprickor samt färgbortfall. Senare bemålning. Bord möjligen sekundärt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Brickans diameter ca 46 cm.

Antal besök: 1 302