PARTI PORSLIN, 6 delar, Bl a "Vår lilla stad", Anita Nylund för Jie, Gantofta.

313165. PARTI PORSLIN, 6 delar, Bl a "Vår lilla stad", Anita Nylund för Jie, Gantofta.

1 sillburk, Deco, Helsingborg. Höjd ca 9,5 cm
1 burk, "Majas Mejeri" ur "Vår lilla stad", Anita Nylund, Jie, Gantofta. Höjd ca 9 cm
1 syltbur, Deco, Helsingborg. Höjd ca 12,5 (knopp saknas.)
1 burk, Upsala-Ekeby, Gefle. Höjd ca 11 cm
2 hundfiguriner, Dorothy Clough, Upsala-Ekeby, Gefle. Höjd ca 14 cm.

Slitage, krackeleringar, missfärgningar. Trälock med slitage/fläckar. Ett lock utan knopp. Ett udda trälock medföljer. Sillburk med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 128