TAKLAMPA, mässing samt glas, Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, 1900-talets andra hälft.

313031. TAKLAMPA, mässing samt glas, Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, 1900-talets andra hälft.

Med glaskupor. 10 st ljuspunkter.
Totalhöjd ca 734 cm.
Stomme delbar i två delar á ca 330 respektive 324 cm.
Proveniens: Hängt i kyrka i Sandviken.

Bruksslitage, repor, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd ca 734 cm.

Antal besök: 2 633